Darbvirsmas virtualizācija (VDI)

Uzturēt tradicionālu IT infrastruktūru mūsdienās ir diezgan dārgi. Atverot jaunas filiāles vai birojus, katru reizi nepieciešams izveidot dārgu lokālo IT infrastruktūru, ņemot vērā arvien pieaugošo darbinieku skaitu.

VDI ir risinājums, kas apvieno termināļu serveru un parasto datoru priekšrocības. Tas nodrošina centralizētu un drošu resursu pārvaldību, izmantojot virtualizācijas platformu, katram darbiniekam personalizētu operētājsistēmas un programmatūras komplektu, kā arī attālinātu piekļuvi ar jebkura veida klienta ierīcēm.

VDI priekšrocība ir ergonomika un samazināta aizņemamā platība. Iekārtas, ar ko darbojas darbinieks – monitors, tastatūra, bezvadu pele un pats ‘slim klients’ – patērē ļoti maz enerģijas, izdala maz siltuma un aizņem ļoti maz vietas, salīdzinot ar tradicionālajiem datoriem.

Tāpat nozīmīga VDI priekšrocība ir arī tas, ka darbinieks var strādāt no jebkuras vietas ar interneta pieslēgumu. Visa infrastruktūra atrodas uzņēmuma serverī. Termināļa bojājuma gadījumā, to var atjaunot dažu minūšu laikā, vai atjaunot sistēmu kopumā no pēdējā backup. Tas viss nav iespējams klasiskās infrastruktūras gadījumā.

Pateicoties VDI, iespējams būtiski samazināt kapitālieguldījumus iekārtās un ekspluatācijas izmaksas, kā arī daudz vieglāk pārvaldīt infrastruktūru, jo vairums uzdevumu un uzstādījumu ir jau automatizēti virtualizācijas platformā. Nozīmīgākās priekšrocības, īstenojot virtuālo infrastruktūru, sāk  izpausties pēc 2-3 gadu lietošanas. Atmaksāšanās periods, pārejot uz VDI, ir aptuveni 5 gadi.

Atea speciālisti nodrošinās Jūsu uzņēmumam visoptimālāko pāreju uz virtuālo darba vidi.


Iet atpakaļ