2017-02-16

IT risinājums Kanādas naftas kompānijai “Talisman energy”

Informācijas tehnoloģiju (IT) kompānijas “Atea” struktūrvienība Latvijā piedalīsies aplikāciju pārpakošanas un programmatūru nodrošināšanas procesā, kas aptver Kanādas naftas uzņēmuma “Talisman Energy” darba vietas visā pasaulē.

Kā aģentūru LETA informēja uzņēmumā, sākotnēji prognozētā līguma summa ir 560 000 latu. Projektu paredzēts īstenot līdz gada beigām.

Pieprasījums sagatavot piedāvājumu nāca no Kanādas, kur uzņēmums “Talisman Energy” meklēja partneri ar atbilstošu kapacitāti projekta realizēšanai. “Talisman Energy” apgrozījums gadā veido 7,15 miljardus latu, un tas darbojas ASV, Āzijā, Ziemeļjūras reģionā, Austrālijā, Ziemeļamerikā, Trinidādā un Tobāgo.

“Atea” projekta realizēšanai izstrādāja jaunu risinājumu, kas nodrošina esošo un turpmāko aplikāciju efektīvu pārvaldību Kanādas uzņēmumam, kā arī būtiski palielina uzņēmuma IT investīciju atdevi nākotnē. Pati platforma ir veidota, balstoties uz “Citrix XenApp”, “Windows Vista” un “Microsoft App-V” tehnoloģiju risinājumiem.

“Atea Services” izpilddirektors Nikolas Albana uzsver, ka uzņēmums “Atea” Latvijā kārtējo reizi pierādījis savu profesionalitāti IT jomā. “Šis projekts ir 100% IT pakalpojumu eksports, un tas tiks realizēts, pateicoties augsti kvalificētajiem darbiniekiem un uzņēmumam Rīgā,” piebilda Albana, piebilstot, ka šis projekts tiks realizēts no Rīgas un, dažiem uzņēmuma darbiniekiem atrodoties Kanādā un Skotijā.

Datortehnikas un programmatūras izplatīšanas un konsultāciju sabiedrība “Sonex Technologies Latvia” ir dibināta 1996.gadā. 2007.gada beigās Ziemeļvalstu kompānija “Ementor” noslēdza vienošanos par 78,8% kapitāla daļu iegādi “Sonex Group Holding”. No šā gada 1.janvāra vairāki “Ementor” uzņēmumi mainīja zīmolu uz “Atea”.

“Talisman Energy” ir viens no lielākajiem naftas uzņēmumiem Kanādā. 1992.gadā tas atdalījās no “British Petroleum” un kļuva par neatkarīgu kompāniju.