2017-02-23

Atea – ekskluzīvā “Bibliotheca” pārstāvis Baltijas valstīs

Atea šī gada jūlijā parakstīja ekskluzīvu pārstāvniecības līgumu ar pasaules līderi IT risinājumiem bibliotēkās – “Bibliotheca”.

Modern Library tehnoloģiju platforma – grāmatu identifikācija ar RFID (radio frekvences identitātes sensoriem). Šie modernie bibliotēkas risinājumi palīdz pilnībā automatizēt grāmatu pārvaldību: meklēšanu, jautājumus par grāmatu atgriešanu, lasītāju pašapkalpošanos, aizsardzību pret zādzībām, u.c. Bibliotekāri var analizēt grāmatu pieprasījuma rādītājus, lasītāju uzvedību, saskaņā ar pieprasījuma prognozēm. Tikmēr, lasītāji, kuri izmanto pašapkalpošanās sistēmu, negaidot rindā pēc grāmatām, var pierakstīties un veikt grāmatu atgriešanu bibliotēkā arī pēc darba laika.
Atea RFID risinājumus klientiem sāka realizēt 1997. gadā. Tā ir daudzu gadu pieredze un zināšanas, kas ir kļuvušas par nozīmīgu faktoru “Bibliotheca” attīstībai un partnerības īstenošanai. Atea speciālisti ir ieviesuši automatizētos procesus daudzās Lietuvas un Latvijas bibliotēkās, bet RFID risinājumi attiecas ne tikai uz tiem.

“Piemēram, Latvijas Nacionālās bibliotēkas muzeja eksponātam ir pielīmēts RFID sensors, kas aktivizē signalizācijas sistēmu. Atea RFID risinājumi ir veiksmīgi savienoti ar videonovērošanu, piekļuves kontroli un citām drošības sistēmām, lai klientam nodrošinātu pilnīgu un visaptverošu drošību.”- saka Algis Mikoliūnas, Atea direktora vietnieks.

“Bibliotheca”- specializēts bibliotēku risinājumu uzņēmums, kas aizsāka savu darbību 1999. gadā. Tajā laikā interneta un digitālā satura attīstība tradicionālajām bibliotēkām bija kļuvusi par īstu izaicinājumu. Lai saglabātu lasītājus, vispirms bija jāveic pakalpojumu modernizācija, automatizējot laikietilpīgo bibliotekāru darbu. “Bibliotheca” izmantoja šo iespēju un vairāk nekā desmit gadu laikā ir kļuvusi par starptautisku uzņēmumu, un 2015. gadā pārņēma spēcīgāko konkurentu “3M” bibliotēku sistēmu, kļūstot par tirgus līderi. Bibliotēkām šīs ir labas ziņas – tagad tās varēs iegūt labāko, ko abi šie konkurējošie uzņēmumi ir izveidojuši kopīgi.

Lietuvas un Latvijas bibliotēku modernizācija turpinās. Grāmatu automatizēto vadību tuvākajā nākotnē plānots ieviest Jelgavā, Liepājā, Ventspilī, Šauļos, Kupiskis, Akmenė, Plunge un citu pilsētu bibliotēkās.