Skip to main content

UGUNSMŪRI

Ugunsmūru mērķis – aizsargāt tīklu, kontrolējot datu plūsmu saskaņā ar noteikumiem. Ugunsmūru veidi ir dažādi, tāpat arī autentifikācijas un ražotāji, kas piedāvā plašu risinājumu klāstu. Šī iemesla dēļ Atea speciālisti palīdz klientiem atrast labāko risinājumu, vadoties pēc tīkla infrastruktūras, riska novērtējuma un drošības prasībām.

Galvenie ugunsmūru veidi:

  • Ugunsmūris (Stateless vai Stateful)
  • IPS / IDP Ugunsmūris atpazīst uzbrukumus un to iejaukšanos caur uzskaites datu bāzi
  • Aizsardzība pret DDoS uzbrukumiem
  • Datu bāzes ugunsmūris
  • Drošības “vārti” – specializētu risinājumu URL filtrēšana, e-pasta drošība, AV filtrēšana un citas konkrēti mērķētas funkcijas

 

UTM
Jeb “viss vienā”. UTM apzīmē kā Unified Threat Management risinājumu, kas sevī ietver maksimālo funkciju daudzumu.

NGFW
Jaunās paaudzes ugunsmūris ar trīs funkcijām: ugunsmūris, IPS un piemērošanas kontrole. NGFW nodrošina papildus konteksta ugunsmūra risinājumus pieejai, pārbaudot datu plūsmu (DPI) un riska gadījumā – to bloķē.
Jaunās paaudzes ugunsmūris apvieno tradicionālās iezīmes – pakešu filtrēšanu, NAT, URL filtrēšanu, VPN ar QoS. Un jaunu – IPS, SSL un SSH pārbaudi, DPI, uz reputāciju balstītu kaitīgo programmu atklāšanu, pieteikumu kontroli. Šī ir īstā atbilde pieaugošajam apdraudējumam L4-L7 līmenī.

WAF
Web aplikāciju ugunsmūris ir HTTP saziņas protokola noteikumu pielāgošana, lai novērstu šī protokola iespējamu ievainojamību.

WAF var būt gan kā viens risinājums, gan kā modulis ar kopējo slodzes sadalījumu.

Sazināties

Kaspars Šulcs
IT serviss
Nosūtīt e-pastu